باوزی bao zi 包子
نوشته شده در 1397/7/3 ساعت 16:45:40
باوزی از جمله غذاهایی هست که ریشه در فرهنگ مردم چین دارد. این غذا به طور متداول برای صبحانه صرف می شود و برای وعده هاب غذایی ناهار و شام هم صرف می شود و این غذا از نظر ظاهری خیلی به (من تو馒头 ) شباهت دارد

باوزی از جمله غذاهایی هست که ریشه در فرهنگ مردم چین دارد. این غذا به طور متداول برای صبحانه صرف می شود و برای وعده هاب غذایی ناهار و شام هم صرف می شود و این غذا از نظر ظاهری خیلی به (من تو馒头 ) شباهت دارد.من تو از خمیری که با مخمر ساخته شده است و محتویات آن می تواند سبریجات و یا گوشت باشدو همراه با باوزی با انواع مختلفی از فلفل قرمز و رب ها و سس سیر، روغن و یا تزریق، گشنیز تازه و تره فرنگی، روغن کنجد، و طعم دهنده های دیگر استفاده می شود. باوزی به صورت سنتی در حصیر های آبکشی شکل به صورت بخارپز طبخ می شود وامروزه همچنان در برخی رستورانها به همین صورت پخته می شود.پختن باوزی در ظاهر آسان به نظر می رسدولی آسان نیست و احتیاج به یادگیری دارد.چون برای رسیدن به باوزی زیبا و خوش طعم احتیاج به تجربه کافی دارد.باوزی از جمله غذاهاییی هست که ایرانیان از چشیدن طعم ان لذت می برند.

برچسب‌ها: غذا


تخم هزار ساله با نام چینی پی دن-Pidan-皮蛋-Preserved Egg نوعی روش نگهداری بلند مدت تخم های مرغ و اردک و غاز است که بوسیله آهک و نمک پس مدتی خواص تخم عوض می شود و ماندگاری پیدا می کند.زندگی در شهرهای بزرگ جدا از جذابیت های زندگی شهر؛ پس مدتی فقدان گردش در طبیعت را ایجاد می کند اما شهر پکن با تمام وسعت و شلوغی اش در اطراف اش باغ های بزرگ میوه و سبزیجات وجود دارند که فرصت بازدید از آنها جذابیت های فراوانی دارد. در دو بازه زمانی مارچ تا می و سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای انجام این کار هست، زیرا بسیاری از میوه ها در این ایام رسیده و اماده چیده شدن هستند.پیتزایی غول آسا و خوشمزه در رستوران تیوب استیشن (tube station). شما می توانید انواع مختلفی از پیتزاهای گوشتی و غیر گوشتی را در سه سایز متفاوت به صورت ترکیبی به همراه نوشیدنی و سالاد سفارش دهیدوان فو جینگ یکی از اصلی ترین خیابان های مراکز خرید در پکن می باشد. علاوه بر مراکز خرید این خیابان برای رستوران های مختلف و سرو غذاهای عجیب معروف استتوفوی بدبویی که میان وعده مورد علاقه مردم چین است.کوه " مِن شان-Mengshan Mountain -蒙山 " که در رشته کوه مِن دین Meng Ding Mountain قرار دارد، بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت کشت چای دارد . گفته می شود یکی از حکمرانان عهد باستان برای کشف خواص دارویی گیاهان، گیاهای دارویی مختلفی را آزمایش می کرد. یک روز طی آزمایش یکی از گیاهان را چشید و مسموم شد و در بستر مرگ افتاد. به طور اتفاقی قطره ای آب از درخت چای به دهان او چکید و این قطره چای او را از مرگ نجات داد . از آن به بعد ، او شروع به کشت درخت چای کرد .رستوران ایرانی زیبا و تماشایی فرزین در منطقه ..... شهر ایوو به مدیریت جناب آقای .... در سال .... تاسیس شده است . این رستوران در متراژ ...مترمربع با ظرفیت پذیرایی همزمان .... نفر آماده ارایه خدمات به کلیه مهمانان و هموطنان عزیز می باشد. این رستوران در هفت روز هفته از ساعات ... تا ... بامداد پذیرای میهمانان عزیز است.رستوران زیبای و مجلل کافی شیرین در منطقه گوجی داش شهر ایوو به مدیریت جناب آقای فربد ابراهیمی کاشف در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است . این رستوران در متراژ ۱۷۵ مترمربع با ظرفیت پذیرایی همزمان ۷۵ نفر آماده ارایه خدمات به کلیه مهمانان و هموطنان عزیز می باشد. این رستوران در هفت روز هفته از ساعات ۵ تا ۱ بامداد پذیرای میهمانان عزیز است.همه غداهای چینی را نمی توان سازگار با مزاج ایرانی دانست ولی در این میان غذاهایی هم وجودددارند که می توان گفت از طعم مطبوعی برخوردارندو ایرانیان داخل چین به طور روزمره در رستورانها استفاده میکنند. رستورنهای حللال که بیشتر انها برای شینگ جیانگ و خویی زو از اقلیتهای مذهبی چین هستند که مسلمانهای چین به شمار می روند .اگر درفصل تابستان به چین سفرکردید حتما نودل سردرا امتحان کنیدو گرمای هوا را با این نودل سرد و دلچسب برای دقایقی فراموش کنید .