کاورو,羊肉串,烤肉
نوشته شده در 1397/7/3 ساعت 16:50:45
همه غداهای چینی را نمی توان سازگار با مزاج ایرانی دانست ولی در این میان غذاهایی هم وجودددارند که می توان گفت از طعم مطبوعی برخوردارندو ایرانیان داخل چین به طور روزمره در رستورانها استفاده میکنند. رستورنهای حللال که بیشتر انها برای شینگ جیانگ و خویی زو از اقلیتهای مذهبی چین هستند که مسلمانهای چین به شمار می روند .

چین سرشار از جاذبه های گردشگری ازجمله مکانهای تاریخی وتنوع غذایی است، ویژگی های منحصر به فرد، سبک های متعدد وتنوع گیاهی درچین باعث شده است ، غذاهای چینی یک بخش تشکیل دهنده مهم از فرهنگ چینی را تشکیل دهد. همه غداهای چینی را نمی توان سازگار با مزاج ایرانی دانست ولی در این میان غذاهایی هم وجودددارند که می توان گفت از طعم مطبوعی برخوردارندو ایرانیان داخل چین به طور روزمره در رستورانها استفاده میکنند. رستورنهای حللال که بیشتر انها برای شینگ جیانگ و خویی زو از اقلیتهای مذهبی چین هستند که مسلمانهای چین به شمار می روند .معمولا دارای غذای خوش طعم و سازگار با ذایقه ایرانی هستد .هر کدام از این اقلیتها دارای غذاهای خاص خودرا دارند. وبه این علت چین دارا ی بیشتریت تنوع غذایی است.از غذاهای حلال وخوشمزه چینی می توان کاو رو و کاو نان را نام برد که دربین خارجهای مقیم چین مخصوصا مسلمانها از طرفدارزیادی برخوردار هست . کاورو که از گوشت تازه گوسفندهمرا با چربی است و به صورت کبابی صرف می شود و تیکه های کوچک گوشت گوسفند تازه که به سیخ کشیده شده است و در هنگام کباب کردن ان از ادویه های ویژه ای استفاده می شود که در آن ادویه نوع خاصی از زیره و فلفل قرمز و نمک استفاده شده شما میتوانید در هنگام سفارش غذای خود میزان ادویه و یا تند بودن یا نبودن کباب رو به پیشخدمت رستوران بگویید.و بنا به سفارش شما صرف شود. کاو نان که نان کبابی هست نان دایرهای شکل که روی ان را با کنجدو سوراخهای ریزی تزیین کرده اند پس از پخت بر روی آتش کبابی می شود و معمولا از همان ادویه کباب گوشت استفاده می شود این غذا بسیار با ذایقه ایرانی سازگار هست . اگر به چین امدید وخوردن کاو رورا فراموش نکنید.این غذا مخصوص شهر شین جیان هست .

 

برچسب‌ها: غذا


تخم هزار ساله با نام چینی پی دن-Pidan-皮蛋-Preserved Egg نوعی روش نگهداری بلند مدت تخم های مرغ و اردک و غاز است که بوسیله آهک و نمک پس مدتی خواص تخم عوض می شود و ماندگاری پیدا می کند.زندگی در شهرهای بزرگ جدا از جذابیت های زندگی شهر؛ پس مدتی فقدان گردش در طبیعت را ایجاد می کند اما شهر پکن با تمام وسعت و شلوغی اش در اطراف اش باغ های بزرگ میوه و سبزیجات وجود دارند که فرصت بازدید از آنها جذابیت های فراوانی دارد. در دو بازه زمانی مارچ تا می و سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای انجام این کار هست، زیرا بسیاری از میوه ها در این ایام رسیده و اماده چیده شدن هستند.پیتزایی غول آسا و خوشمزه در رستوران تیوب استیشن (tube station). شما می توانید انواع مختلفی از پیتزاهای گوشتی و غیر گوشتی را در سه سایز متفاوت به صورت ترکیبی به همراه نوشیدنی و سالاد سفارش دهیدوان فو جینگ یکی از اصلی ترین خیابان های مراکز خرید در پکن می باشد. علاوه بر مراکز خرید این خیابان برای رستوران های مختلف و سرو غذاهای عجیب معروف استتوفوی بدبویی که میان وعده مورد علاقه مردم چین است.کوه " مِن شان-Mengshan Mountain -蒙山 " که در رشته کوه مِن دین Meng Ding Mountain قرار دارد، بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت کشت چای دارد . گفته می شود یکی از حکمرانان عهد باستان برای کشف خواص دارویی گیاهان، گیاهای دارویی مختلفی را آزمایش می کرد. یک روز طی آزمایش یکی از گیاهان را چشید و مسموم شد و در بستر مرگ افتاد. به طور اتفاقی قطره ای آب از درخت چای به دهان او چکید و این قطره چای او را از مرگ نجات داد . از آن به بعد ، او شروع به کشت درخت چای کرد .رستوران ایرانی زیبا و تماشایی فرزین در منطقه ..... شهر ایوو به مدیریت جناب آقای .... در سال .... تاسیس شده است . این رستوران در متراژ ...مترمربع با ظرفیت پذیرایی همزمان .... نفر آماده ارایه خدمات به کلیه مهمانان و هموطنان عزیز می باشد. این رستوران در هفت روز هفته از ساعات ... تا ... بامداد پذیرای میهمانان عزیز است.رستوران زیبای و مجلل کافی شیرین در منطقه گوجی داش شهر ایوو به مدیریت جناب آقای فربد ابراهیمی کاشف در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است . این رستوران در متراژ ۱۷۵ مترمربع با ظرفیت پذیرایی همزمان ۷۵ نفر آماده ارایه خدمات به کلیه مهمانان و هموطنان عزیز می باشد. این رستوران در هفت روز هفته از ساعات ۵ تا ۱ بامداد پذیرای میهمانان عزیز است.اگر درفصل تابستان به چین سفرکردید حتما نودل سردرا امتحان کنیدو گرمای هوا را با این نودل سرد و دلچسب برای دقایقی فراموش کنید .ساندویچی به یاد ماندی در رستوران Great Leap Brewing - 大跃啤酒 در شهر پکن که از سال 2010 شروع به فعالیت کرده و بیشتر مشتریان آن جوان های چینی علاقمند به فرهنگ غرب و خارجی های پکن می باشد.