مارچلو لیپی و روزهای سخت با تیم ملی چین
نوشته شده در 1397/8/30 ساعت 13:45:02
تیم ملی فوتبال چین که تحت هدایت «مارچلو لیپی» قرار دارد، بدنبال توقف یک بر یک تیم متزلزل تحت هدایتش در بازی دوستانه خانگی برابر فلسطین زیر ذره بین منتقدان قرار گرفت از خورخه سامپائولی به عنوان جدی‌ترین گزینه هدایت چین سخن به میان می‌آید و حتی بعضی از رسانه‌ها نوشتند که او در آستانه توافق نهایی برای جایگزینی لیپی است.

به نقل از elsport، چند سالی است که هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال چین رامارچلو لیپی، سرمربی سرشناس ایتالیایی بر عهده دارد. لیپی چند روز پیش تاکید کرد که به احتمال خیلی زیاد از هدایت چینی ها کناره‌گیری  کند.

از خورخه سامپائولی به عنوان جدی‌ترین گزینه هدایت چین سخن به میان می‌آید و حتی بعضی از رسانه‌ها نوشتند که او در آستانه توافق نهایی برای جایگزینی لیپی است.

به نوشته elsport این مربی آرژانتینی که در جام جهانی 2018 با آرژانتین موفق نبود، سالانه 10 میلیون یورو حقوق دریافت خواهد کرد و مهم ترین ماموریت او کسب جواز جام جهانی 2022 است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه نوشت: در حالی که کمتر از 50 روز تا آغاز رقابت های جام ملت های 2019 آسیا باقی مانده است، ناکامی تیم ملی چین در شکست دادن فلسطین با رنکینگ 99 فیفا، موج دیگری از نگرانی ها را در خصوص انتخاب چینی هایی که مدت ها است هیچ موفقیت قابل توجهی به دست نیاورده اند، به راه انداخت.
تیم ملی چین که در حال حاضر در رتبه 75 رنکینگ فیفا قرار دارد، در دقیقه 9 بازی با ضربه سر «فنگ ژیائو تینگ» مدافع خود که از روی ضربه آزاد به دست آمده بود، از حریف خود پیش افتاد.
اما شاگردان لیپی در نیمه دوم عقب و عقب تر رفتند و پس از گذشت یک ساعت از زمان دیدار، تاوان فرو رفتن در لاک دفاعی خود را پس دادند تا بازی به تساوی کشیده شود.
در این صحنه نیمی از مدافعان چین به اصطلاح بالا کشیده بودند تا از تله آفساید استفاده کنند، در حالی که نیم دیگر آفساید را برای میهمان پر کرده بودند؛ اتفاقی که موجب شد تا «الکسیس نورامبوئنا» مهاجم دو رگه تیم ملی فلسطین، تک و تنها خود را مقابل دروازه ببیند و در نهایت آرامش گل تساوی بخش تیمش را به ثمر برساند.
در حالی که سرمربی ایتالیایی که به همراه آتزوری جام جهانی را هم بالای سر برده است، در نظر دارد تا پس از اتمام رقابت های جام ملت های 2019 آسیا اعلام بازنشستگی کند، با توجه به عملکرد ناامید کننده تیم تحت هدایتش، امیدهای خود را برای خداحافظی در اوج با دنیای فوتبال، کمرنگ تر و دور از دسترس تر از همیشه می بیند.
در حالی روند نزولی تیم ملی فوتبال چین ادامه پیدا کرده است که «شی جین پینگ» رئیس جمهوری فوتبال دوست این کشور انتظار دارد تا کشورش میزبانی رقابت های جام جهانی را عهده دار شده و به یکی از قدرت های برتر در حوزه فوتبال بین المللی تبدیل شود.
با این وجود، چین تحتِ هدایت لیپی که براساس گزارش ها یکی از پر در آمد ترین سرمربیان در حوزه ملی است، تنها یک بازی از پنج دیدار اخیر خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و در رنکینگ فیفا یک رده پایین تر از سوریه جنگ زده در جایگاه 75 ایستاده است.
چین در این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا که به میزبانی امارات متحده عربی برگزار می شود، در گروه (C) با تیم های کره جنوبی، قرقیزستان و فیلیپین در مرحله گروهی پیکار خواهد کرد.

برچسب‌ها: ورزش