پاوربانک و باطری در هواپیما
نوشته شده در 1397/6/19 ساعت 14:15:03
کلیه پاوربانک ها و باطری ها باید در بار دستی حمل شده و به داخل هواپیما برده شوند واجازه حمل با چمدان داده نمیشود.(تنها باطری دوربین عکاسی و فیلم برداری و باطری های اصلی حامل با موبایل یا هرگونه باطری با ظرفیت کمتر1500 mAh میلی آمپر ساعت ) در گیت بازرسی ظرفیت پاوربانک باردستی توسط بازرسان چک میشود و باید حتما بطور شفاف بر روی پاور بانک حک شده باشد که ظرفیت پاور بانک چند mAh میلی آمپر ساعت است در غیر اینصورت و درصورت عدم مشخص بودن ظرفیت آن ، پاوربانک شما توسط مسول گیت ضبط میشود

محدودیت ظرفیت پاوربانک برای بردن در هواپیما (باردستی یا چمدان) چقدر است ؟ و آیا محدودیت های دیگری نیز دارد؟

در ابتدا باید ذکر شود که واحد شمارش ظرفیت پاور بانک mAh میلی آمپر ساعت می باشد. محدودیت های حمل پاور بانک و هرگونه باطری شامل موارد ذیل میشود:

کلیه پاوربانک ها و باطری ها باید در بار دستی حمل شده و به داخل هواپیما برده شوند واجازه حمل با چمدان داده نمیشود.(تنها باطری دوربین عکاسی و فیلم برداری و باطری های اصلی حامل با موبایل یا هرگونه باطری با ظرفیت کمتر۱۵۰۰ mAh میلی آمپر ساعت )

در گیت بازرسی ظرفیت پاوربانک باردستی توسط بازرسان چک میشود و باید حتما بطور شفاف بر روی پاور بانک حک شده باشد که ظرفیت پاور بانک چند mAh میلی آمپر ساعت است در غیر اینصورت و درصورت عدم مشخص بودن ظرفیت آن ، پاوربانک شما توسط مسول گیت ضبط میشود (که در آن موقعیت زمانی شما حتی نمیتوانید به کسی دیگری آن را بسپارید و عملا پاوربانک تان را از دست می دهید)

همانطور که ذکرشد در گیت بازرسی ظرفیت پاور بانک چک میشود واگر بیش ۲۰۰۰۰ mAh میلی آمپر ساعت باشد پاوربانک شما توسط مسول گیت ضبط میشود (که در آن موقعیت زمانی شما حتی نمیتوانید به کسی دیگری آن را بسپارید و عملا پاوربانک تان را از دست می دهید) به شدت توصیه می کنیم که از حمل پاوربانک های بالای ۱۶۰۰۰mAh(حداکثرmAh ۲۰۰۰۰) میلی آمپر ساعت خودداری کنید و ریسک های ضبط احتمالی باطری را از بین ببرید.

توجه نمایید از نظر تعداد هم محدودیت های است اما بطور مشخص بیان نشده است بعنوان مثال یک نفر حدود ۴ یا ۵ عدد پاور بانک باظرفیت های حدود ۱۰۰۰۰ mAh میلی آمپر ساعت را بدون مشکل عبور داده است. اما در موارد بیش از این تعذاد احتمال بروز مشکل وجود دارد

موارد ذکر شده در بندهای ۱ الی ۴ مختص به فرودگاه های کشور چین می باشد.
بعضی از شرکت های هواپیما حتی در داخل هواپیما محدودیت های برای استفاده از پاوربانک (یا حتی موبایل)دارند بعنوان هواپیمایی چین جنوبی (CZ) مهمانداران در صورت مشاهده اینکه مسافران درحال استفاده از پاوربانک و تلفن همراه (حتی برای گوش دادن موسیقی)باشند به آنها تذکر داده و تا لحظه خاموش کردن تلفن همراه بالای سر مسافر ایستاده و تا اطمینان از خاموش شدن، آن مکان رو ترک نمی کنند.(این شرکت در خصوص استفاده از لبتاپ مشکلی ندارد)
باتوجه مشاهدات عینی حتی گاهی پاوربانک های که برند های خیلی متفرقه ونا آشنا یا برند آن از روی بدنه پاک شده باشند نیز از حمل شان جلوگیری میشود . حتی مواردی دیده شده که اگر پاوربانک برند معروفی بوده ولی مشخصه ظرفیت آن به هر دلیل پاک یا مخدوش شده باشه از حمل شان جلوگیری شده است.

به هیچ عنوان پاوربانک هایی که بصورت دستی بکمک باطری های مستهلک درست شده اند قابل حمل به هواپیما نیستند.

به هیچ عنوان اجازه حمل باطری های اسکوترها و وسایل نقلیه (موتور برقی و ...) با هواپیما داده نمیشود.
 

برچسب‌ها: گردشگری, خدماتی, تجاری, دانشجویی


آرامگاه سلسله مینگ در واقع یک گروه آرامگاه از سلسله مینگ (Ming Dynasty (1368-1644 که شامل ۱۳ مقبره امپراطورها، هفت مقبره برای همسرانشان می‌باشد. به دلیل اینکه ۱۳ امپراتور در اینجا دفن شده‌اند، این گورستان در دنیا بسیار مشهور است.هم اکنون در شهر پکن دو شهربازی رسمی و شناخته شده وجود دارند به نام های پارک تفریحی دره شادی پکن-Happy Valley- 北京欢乐谷 و پارک تفریحی شی جینگ شان-Beijing Shijingshan Amusement Park 北京石景山游乐园 که یکی در غرب و دیگری در شرق پکن قرار داشته و هرکدام جذابیت های مخصوص خودشان را دارند. همچنین قرار است که پارک تفریحی وسیع و جدیدی تا ۲۰۲۰ در این شهر تاسیس بشود.کشور پهناور چین دارای مدل های مختلفی از ویزا برای خارجیان می باشد که با توجه به شرایط درسی، کاری و منطقه مورد نظر تعریف می شود. از انواع ویزاها می توان به ویزای تجاری، دانشجویی، کاری، خدماتی، روزنامه نگاری، ترانزیت، دائم و توریستی نام بردبودای بزرگ لشان乐山大佛- Leshan Giant Buddha مجسمه میتریا (Maitreya یک بوداسف که معمولا به شکل یک راهب بسیار تنومند با چهره‌ای که تبسم به لب دارد و سینه و شکمش برهنه است، نشان داده می‌شود) در حالت نشسته است.مکان تپه های سه ستاره به نوعی میتوان آن را سرچشمه فرهنگی منطقه سیچوان نامید و یک کشف مهم باستان شناسی است که دیدگاه مردم از تاریخ و فرهنگ باستان در این منطقه را تغییر داد.میدان تیان ان من یکی از مشهورترین و جنجالی ترین میادین شهر پکن که شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است ولی اکنون به مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است. اطراف این میدان ابنیه مهم تاریخی همچون مجموعه کاخ‌های شهر ممنوعه، پل‌های «جین شوی» (آب طلایی) و دیوار سرخو مجلس چین واقع شده‌است.در راستای اجرای بند "۳" یک هزار و چهارصد و هشتادمین جلسه هیأت مدیره سازمان تامین اجتماعی مورخ ۹۳/۱/۲۰ و همچنین در راستای تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای به هموطنان عزیزخارج ازکشورکه امکان حضور در ایران و انعقاد قرارداد بیمه با آنان میسر نبوده و صرفاً از طریق وکیل خود قصد بیمه پردازی را دارند با توجه به مقررات ذیل می توانند خود را نزد سازمان تأمین اجتماعی بیمه نمایند.اگر حوصله چانه زنی دارید این بازار را ازدست ندهید. بازار ابریشم شهر پکن - Silk Market- 秀水街市场شهر آبی جوجیاجیائو -Zhujiajiao-朱家角 با جمعیت ۶۰ هزارنفری در 45 کیلومتری منطقه باند شانگهای-Waitan, 外滩 قرار گرفته است. در این شهر می‌توانید تجربه‌ای مشابه ونیز ایتالیا داشته باشید و از پل‌های قدیمی و قایق‌سواری در کانال‌ها لذت ببرید.شما به دو صورت میتوانید بازدید با قایق از شهر داشته باشید یک روش استفاده از کانال ها به وسیله قایق های gondolas های شش نفره است و روش دیگر چرخ بر روی دریاچه می باشد که این قایق ها برای ۳۰ دقیقه حدود ۴۰ تا ۶۰ یوان هزینه میگیرند.کاخ پوتالا واقع در 130 متر بالاتر از دره لهاسا میباشد، که بیش تر از 170 متر ارتفاع دارد و بزرگ ترین ساختار تاریخی در تبت می باشد. ساخت قصر در 1645 در زمان سلطنت دالایی لامای پنجم آغاز شد و تا سال 1648 پوترنگ کارپو ، و یا کاخ سرخ، به پایان رسید. پوترنگ ماربو یا کاخ سرخ، بین سال های 1690 و 1694 اضافه شده است. کاخ پوتالا تا زمانی که دالایی لامای چهاردهم پس از حمله به چین در سال 1959به هند فرار کرد محل اقامت دالایی لاما باقی ماند.