بازار ساعت گوانجو
نوشته شده در 1397/6/19 ساعت 16:13:19
بازار ساعت گوانجو در ضلع جنوبی ایستگاه قطاربین شهری معروف به ایستگاه قطار گوانجو -guangzhou zhan ,و در خط ۲ مترو گوانجو به نام ایستگاه Guangzhou train railway station در منطقه یوکسی (Yuexiu District) قرار دارد. پس ازخروج از مترو با عبور از خیابان ZhanXi Road به مراکز فروش ساعت میرسید.در آنجا ۹بازار یا مرکز عمده­ فروشی (که تک­فروشی هم می­کنند) وجود دارند اینجا بزرگترین بازار ساعت در جنوب چین و احتمالا کل دنیا هست. در مجموع۳ هزار شرکت ساعت­ سازی و ابزارجانبی ساعت در این بازارها فعالیت دارند

بازار ساعت گوانجو در ضلع جنوبی ایستگاه قطارشهری معروف به ایستگاه قطار گوانجو -guangzhou zhan ,و در خط ۲ مترو گوانجو به نام ایستگاه Guangzhou train railway station در منطقه یوکسی (Yuexiu District) قرار دارد. شما پس ازخروج از مترو با عبور از خیابان ZhanXi Road به مراکز فروش ساعت میرسید.

در آنجا ۹ بازار یا مرکز عمده­ فروشی (که تک­فروشی هم می­کنن) وجود داره که همه کنار هم قراردارن. اینجا بزرگترین بازار ساعت در جنوب چین و احتمالا کل دنیا هست. در مجموع ۳ هزار شرکت ساعت­ سازی و ابزار جانبی ساعت در این بازارها فعالیت میکنند. در اینجا انواع برندهای خارجی و چینی دیده میشه و البته یکی از دلایل شهرت این مرکز فروش ساعتهای فیک برندهای مطرح با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.ابزارهای معروف ساعت در این منطقه به شرح زیر می‌باشند:

  • ZhanXi KowLoon Watch Center 站西九龙钟表城

  • Southern Watch Trade Centre 南方钟表交易中心

  • Southern Trade Center of Horologe 南方钟表城

  • New KowLoon Watch Center 新九龙钟表城

  • SanYi Watch city 三一钟表城

چند نکته در خصوص خرید از بازار ساعت گوانجو

۱. در نظر داشته باشید که فروشندگان این بازارها خود نیز عنوان می‌کنند که ساعت‌هایی که آن‌ها می‌فروشند به اصطلاح "های کپی" است (High Copy) و ساعت اصل نمی‌باشد. بنابراین به قصد خرید ساعت اورجینال به این بازار نروید. در نظر داشته باشید که می‌توانید ساعت‌های با کیفیت و زیبایی در این بازار خریداری کنید و از این بابت نیز آسوده خاطر باشید.

۲. چانه زنی در این بازار را فراموش نکنید. یادتون باشد حتی اگر ۵۰ درصد تخفیف گرفته باشید هنوز هم دارید گران میخرید.

۳. ساعت کار این بازر معمولا از ۹:۳۰ صبح تا ۱۰ شب می باشد.

ایستگاه مترویGuangzhou train railway station در نزدیکی این بازار می‌باشد. پس از رسیدن به این ایستگاه از خروجی D2 آن خارج شوید. پس از آن می‌توانید با نشان دادن آدرس زیر به چینی ها از راهنمایی های آن‌ها استفاده کنید. Address: Zhan Xi Rd, Guangzhou. 广州市站西路

برچسب‌ها: گردشگری, گوانجو, تجاری


آرامگاه سلسله مینگ در واقع یک گروه آرامگاه از سلسله مینگ (Ming Dynasty (1368-1644 که شامل ۱۳ مقبره امپراطورها، هفت مقبره برای همسرانشان می‌باشد. به دلیل اینکه ۱۳ امپراتور در اینجا دفن شده‌اند، این گورستان در دنیا بسیار مشهور است.مکان تپه های سه ستاره به نوعی میتوان آن را سرچشمه فرهنگی منطقه سیچوان نامید و یک کشف مهم باستان شناسی است که دیدگاه مردم از تاریخ و فرهنگ باستان در این منطقه را تغییر داد.هم اکنون در شهر پکن دو شهربازی رسمی و شناخته شده وجود دارند به نام های پارک تفریحی دره شادی پکن-Happy Valley- 北京欢乐谷 و پارک تفریحی شی جینگ شان-Beijing Shijingshan Amusement Park 北京石景山游乐园 که یکی در غرب و دیگری در شرق پکن قرار داشته و هرکدام جذابیت های مخصوص خودشان را دارند. همچنین قرار است که پارک تفریحی وسیع و جدیدی تا ۲۰۲۰ در این شهر تاسیس بشود.کشور پهناور چین دارای مدل های مختلفی از ویزا برای خارجیان می باشد که با توجه به شرایط درسی، کاری و منطقه مورد نظر تعریف می شود. از انواع ویزاها می توان به ویزای تجاری، دانشجویی، کاری، خدماتی، روزنامه نگاری، ترانزیت، دائم و توریستی نام بردبودای بزرگ لشان乐山大佛- Leshan Giant Buddha مجسمه میتریا (Maitreya یک بوداسف که معمولا به شکل یک راهب بسیار تنومند با چهره‌ای که تبسم به لب دارد و سینه و شکمش برهنه است، نشان داده می‌شود) در حالت نشسته است.میدان تیان ان من یکی از مشهورترین و جنجالی ترین میادین شهر پکن که شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است ولی اکنون به مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است. اطراف این میدان ابنیه مهم تاریخی همچون مجموعه کاخ‌های شهر ممنوعه، پل‌های «جین شوی» (آب طلایی) و دیوار سرخو مجلس چین واقع شده‌است.در راستای اجرای بند "۳" یک هزار و چهارصد و هشتادمین جلسه هیأت مدیره سازمان تامین اجتماعی مورخ ۹۳/۱/۲۰ و همچنین در راستای تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای به هموطنان عزیزخارج ازکشورکه امکان حضور در ایران و انعقاد قرارداد بیمه با آنان میسر نبوده و صرفاً از طریق وکیل خود قصد بیمه پردازی را دارند با توجه به مقررات ذیل می توانند خود را نزد سازمان تأمین اجتماعی بیمه نمایند.اگر حوصله چانه زنی دارید این بازار را ازدست ندهید. بازار ابریشم شهر پکن - Silk Market- 秀水街市场معبد لاما معروف به کاخ صلح و هارمونی (Yonghe Temple-雍和宫) در بخش شمال شرقی اتوبان رینگ دو پکن واقع شده است که بزرگترین و از قدیمی ترین صومعه‌های بودایی تبتی در آثار باستانی جهان است.شهر آبی جوجیاجیائو -Zhujiajiao-朱家角 با جمعیت ۶۰ هزارنفری در 45 کیلومتری منطقه باند شانگهای-Waitan, 外滩 قرار گرفته است. در این شهر می‌توانید تجربه‌ای مشابه ونیز ایتالیا داشته باشید و از پل‌های قدیمی و قایق‌سواری در کانال‌ها لذت ببرید.شما به دو صورت میتوانید بازدید با قایق از شهر داشته باشید یک روش استفاده از کانال ها به وسیله قایق های gondolas های شش نفره است و روش دیگر چرخ بر روی دریاچه می باشد که این قایق ها برای ۳۰ دقیقه حدود ۴۰ تا ۶۰ یوان هزینه میگیرند.